Atpakaļ uz jaunumiem 15/5/2014 Taureņa efekts

Bērnunamu audzēkņi iepazīst friziera profesiju

Labdarības kampaņas Taureņa efekts ietvaros tika sarīkota Pieredzes diena, kuras galvenais temats bija friziera profesija. Pasākumā piedalījās piecu bērnunamu audzēkņi, kas no skaistumkopšanas salona SLAVA vadošajiem meistariem ne vien uzzināja par darba skaistumkopšanas nozarē niansēm, bet arī iemācījās veidot stilīgas frizūras, pareizi krāsot matus un ar parastu bizi veidot neparastus tēlus.

Pasākumā piedalījās 12 audzēkņi no pieciem bērnunamiem: Īslīces un Valmieras SOS bērnu ciemata, Baldones bērnunama, kā arī Rīgas bērnunamiem «Ezermala» un «Ziemeļi». Pieredzes dienā skaistumkopšanas salona īpašnieks Ivars Slava pastāstīja dalībniekiem par saviem panākumiem. “Es sāku ar asistēšanu, tas nozīmē — mazgāju klientiem matus, slaucīju grīdu. Pēc tam, lai noslīpētu meistarību, es iekārtojos darbā lētā frizētavā ar lielu klientu plūsmu. Tikai vēlāk es nokļuvu solīdā salonā. Mans karjeras ceļš jau ir prasījis divdesmit gadu, bet tas bija tā vērts. Darbs, kam tu nododies un kuru tu mīli, padara tevi par neticami laimīgu cilvēku,” sacīja Ivars Slava.

Pieredzes diena ne vien maksimāli tuvu iepazīstināja bērnus ar friziera profesiju, bet arī priecēja ar patīkamām pārvērtībām. Meistaru vadībā bērnunamu audzēkņi ķērās pie ķemmēm, šķērēm un otām, lai patstāvīgi veidotu cits citam jaunu tēlu. “Mēs esam bezgalīgi pateicīgi salona «Slava» atsaucīgajiem darbiniekiem par iespēju saskarties ar frizieru meistarību. Iespējams, pēc šī pasākuma kāds no tā dalībniekiem nopietni aizdomāsies par šīs profesijas apguvi,” teica labdarības kampaņas Taureņa efekts rīkotāja Olga Kazaka.

Tuvākajā laikā ir plānotas vairākas jaunas Pieredzes dienas, kuru ietvaros bērnunamu audzēkņi iepazīsies ar grāmatveža, finansista un kurjera profesiju, kā arī uzzinās, kādi speciālisti ir vajadzīgi kosmētikas ražošanā.