Atpakaļ uz jaunumiem 29/5/2018 Taureņa efekts

Pieredzes diena Latvijas Pludmales glābēju asociācijā

Vakar kopā ar jauniešiem no ārpusģimeņu iestādēm izbaudījām vasarīgos laikapstākļus, viesojoties Latvijas Pludmales glābēju asociācijā, Jūrmalā, kur mūs iepazīstināja ar ūdens glābēja profesiju un iemācīja, kā rīkoties ūdenī un tā tuvumā, kā arī skaidroja pareizu reakciju dažādās bīstamās situācijās.

Pasākuma vietā dalībniekus sagaidīja ostas glābējs, kurš pastāstīja, ka, lai kļūtu par glābēju, nepieciešama teicama fiziskā sagatavotība, jo darba ikdienā ir liela slodze. Tāpat skaidroja, ka ikvienam glābējam jābūt praktiskām iemaņām pirmās palīdzības sniegšanā, jāprot nirt, jāpārzina starptautiskos brīdinājuma signālus, kā arī jāzina rīcības plāns dažādos nelaimes gadījumos gan ūdenī, gan uz sauszemes.

Lai radītu padziļinātu ieskatu par darba ikdienu, pasākuma vadītājs dalījās pieredzē par reālām situācijām, kurās liela nozīme bijusi ātrai reakcijai. Bet pēc tam asociācijas pārstāvis jauniešiem iemācīja, kā rīkoties gadījumos, ja cilvēks slīkst, kādi ir biežākie slīkšanas iemesli, kā izsaukt medicīnisko palīdzību, kāpēc slīkstošā glābšanai nepieciešams izmantot dažādus priekšmetus, kā arī to cik spēcīgs ir “slīcēju” satvēriens?

 

Pateicamies Latvijas Pludmales glābēju asociācijai par aizraujošo Pieredzes dienu.