Atpakaļ uz jaunumiem 29/4/2018 Taureņa efekts

Pieredzes diena Latvijas Leļļu teātrī

Aprīlis bija notikumiem bagāts un to noslēdzām ar aizraujošu Pieredzes dienu Latvijas Leļļu teātrī, kur kopā ar bērnu namu jauniešiem iepazināmies ar teātra aktieriem, leļļu skulptoriem un meistariem, dekorāciju māksliniekiem un gaismotājiem, kā arī noskatījāmies aizraujošu izrādi.

Dienas laikā iestādes pārstāvji pasākuma dalībniekus interaktīvā veidā iepazīstināja ar teātra ikdienu. Tostarp tika izspēlētas vairākas runāšanas un vārdu spēles, kā arī veikti dažādi mutes vingrinājumi. Teātra gaismotājs demonstrēja kā ar gaismu palīdzību var panākt saulrieta, jūras dzelmes, krēslas un citus izrādē nepieciešamos efektus.

Dalībnieki uzzināja, ka leļļu vadīšanai aktieriem tiek šūti speciāli melnā samta tērpi, kuru nosaukums ir “kabinets”. Samts ir vienīgais audums, kurš neatstaro gaismu. Visiem aktieriem ir speciāli apavi-čībiņas, kas ir ērtas un ar mīkstu zoli, lai aktieri varētu klusi pārvietoties pa skatuvi. Teātra izrādes veidošana ir komandas darbs, kurā katram dalībniekam ir sava loma. Darbs ir ļoti atbildīgs un prasa rēķināšanos ar skatuves biedriem.

Arī teātra ikdienā gadās dažādas komiskas situācijas – lellēm mēdz nokrist roka vai kāja, mainoties sižetam aktieris kļūdas pēc paņem citu lelli, piemēram, sirmgalvja vietā uz skatuves parādās skaista princese.

Pēc aizraujošām aktivitātēm jauniešiem bija iespēja viesoties leļļu skulptora, dekorāciju mākslinieka un leļļu meistara darbnīcās un vērot radošo procesu, savukārt Pieredzes dienas noslēgumā jaunieši noskatījās izrādi “Romeo un Džuljeta”.