Atpakaļ uz jaunumiem 23/12/2021 Sports vieno

Labdarības projektā bērnunamam dāvina florbola inventāru

Otrdien, 21.decembrī, florbola klubs “FS Masters” viesojās Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centrā “Apīte”, lai bērniem dāvinātu florbola inventāru. Pasākums notika biedrības “Taureņa efekts” projekta “Sports vieno” ietvaros. Florbola inventāru pasniedza  “FS Masters” virslīgas komandas “Oxdog Ulbroka LU” treneris Remārs Vikānis. Treneris pastāstīja par to, kā norisinās florbola treniņi, radot bērnos interesi nodarboties ar sportu un izaicināt sevi nākotnē.

“Jāatzīst, ka šīs vizītes laikā patiesi guvu stimulu turpināt bērnos vairot motivāciju nodarboties ar sportu un dalīties zināšanās par florbolu” saka R.Vikānis “novēroju, ka bērni ir no sirds priecīgi par apmeklējumu un mūsu kopīgi pavadīto laiku. Dāvinātais florbola komplekts būs labs palīgs, lai bērni savu ikdienu padarītu ne vien aktīvu, bet arī aizraujošu!”

Tāpat bērnu un jauniešu centra “Apīte” vadītāja Inga Vēciņa atzinīgi vērtē projektu “Sports vieno”, paužot: “Gandrīz 2 stundu garumā, jaunieši tika iepazīstināti ar florbola specifiku Latvijā un Zviedrijā. Neskatoties uz to, ka “Apītes” jaunieši aizraujas ar citiem sporta veidiem, dzirdētās sporta un dzīves atziņas būs noderīgas plānojot ikdienas gaitas un sporta treniņus. Arī darbinieki guva atziņu, ka sports un pedagoģija iet roku rokā. Paldies gan trenerim, gan pozitīvajam jaunietim par veltīto laiku un dāvanām!”

Biedrības “Taureņa efekts” projekts “Sports vieno” palīdz bērniem un jauniešiem no bērnu aprūpes namiem attīstīt un sasniegt jaunus mērķus, radot interesi par dažādām jomām. Šī projekta ietvaros tiek organizētas dažādas aktivitātes, iepazīstinot ar sporta ikdienu, kur caur interesantiem pasākumiem, treniņiem un sacensībām, tiek sekmēta viņu izpratne par florbolu, veicināta fiziskā attīstība, nodrošinot iespēju vērot florbola čempionātu spēles, lai mācītos no profesionāliem sportistiem. Projekta ietvaros bērni un jaunieši jau apmeklējuši Superfinālu florbolā Arēnā Rīga, iepazīstoties ar organizēšanas aizkulisēm, kā arī piedalījušies BeActive Pludmales spēlēs Ķīpsalā. Projektu “Sports vieno” organizē biedrība “Tauriņa efekts” sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību, savukārt projekta galvenie atbalstītāji ir veikalu tīkls “ELVI” un degvielas uzpildes staciju tīkls “Virši A”.

“Pēdējie divi gadi visai sabiedrībai ir parādījuši, cik būtiska ir laba veselība un cik ļoti tieši fiziskās aktivitātes palīdz pārvarēt daudzas grūtības. Bērniem un jauniešiem sports ir vēl nozīmīgāka dzīves sastāvdaļa, kas ne tikai uztur viņu fizisko formu, bet arī palīdz veidoties personībai, māca disciplīnu, rada vēlmi pēc sasniegumiem, attīsta motivāciju strādāt un palīdz dibināt kontaktus nākotnei. Esmu gandarīta, ka, pateicoties ELVI veikalu tīklā īstenotajam labdarības projektam “Sports vieno”,  mēs varam iedvesmot sportam tos bērnus, kuru ikdiena paiet bērnunamos un kam līdzās nav atbalstošas ģimenes,” norāda viena no akcijas iniciatorēm, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Šajā ziemā plānoti vēl divi bērnu aprūpes namu apmeklējumi projekta “Sports vieno” ietvaros. Florbola komandas no dažām Latvijas pilsētām ciemojas bērnunamos Irlavā, Liepājā, Valmierā, Ventspilī un Madonā. Kopumā 11 bērnunamos notiek florbolistu vizītes ar sportiskām aktivitātēm, un tiek dāvināti 11 florbola inventāru komplekti. Florbola komplektus veido nūjas, bumbiņas, vārti un cits inventārs, kas bērniem noderēs, lai turpmāk pilnvērtīgi varētu baudītu florbola spēles.