Atpakaļ uz jaunumiem 22/12/2021 Sports vieno

Bērnu un jauniešu centrs “Ezermala” saņem dāvanas sportiskām aktivitātēm

Piektdien, 17.decembrī, florbola klubs “Rīgas Lauvas” viesojās Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā „Ezermala”, lai bērniem dāvinātu florbola inventāru. Pasākums notika biedrības “Taureņa efekts” projekta “Sports vieno” ietvaros. Florbola inventāru pasniedza  FK “Rīgas Lauvas” treneris Jurijs Fedulovs. Treneris pastāstīja par to, kā norisinās florbola treniņi un vadīja aktivitāti, radot bērnos interesi nodarboties ar sportu un izaicināt sevi nākotnē.

“Sports ne vien fiziski attīsta, bet gan arī satuvina bērnus un jauniešus, iemāca komunicēt un sadarboties” saka J.Fedulovs “ikdienā, vadot florbola treniņus, novēroju, cik svarīgi ir bērnus motivēt būt aktīviem. Neizsakāms prieks, ka bērnunama audzēkņi tik pozitīvi vērtēja florbola aktivitāti!”

Tāpat bērnu un jauniešu centra „Ezermala” vadītāja Elīna Kariņa atzinīgi vērtē projektu “Sports vieno”, paužot: “Darīt, noticēt sev un sasniegt vairāk! Paldies trenerim par iedvesmu un Latvijas Florbola asociācijai par īsto dāvanu! Visu jauniešu acīs bija redzama aizrautības dzirksts. Kopīgajā florbola spēlē neizšķirts – uzvarēja draudzība!”

Biedrības “Taureņa efekts” projekts “Sports vieno” palīdz bērniem un jauniešiem no bērnu aprūpes namiem attīstīt un sasniegt jaunus mērķus, radot interesi par dažādām jomām. Šī projekta ietvaros tiek organizētas dažādas aktivitātes, iepazīstinot ar sporta ikdienu, kur caur interesantiem pasākumiem, treniņiem un sacensībām, tiek sekmēta viņu izpratne par florbolu, veicināta fiziskā attīstība, nodrošinot iespēju vērot florbola čempionātu spēles, lai mācītos no profesionāliem sportistiem. Projekta ietvaros bērni un jaunieši jau apmeklējuši Superfinālu florbolā Arēnā Rīga, iepazīstoties ar organizēšanas aizkulisēm, kā arī piedalījušies BeActive Pludmales spēlēs Ķīpsalā. Projektu “Sports vieno” organizē biedrība “Tauriņa efekts” sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību, savukārt projekta galvenie atbalstītāji ir veikalu tīkls “ELVI” un degvielas uzpildes staciju tīkls “Virši A”.

“Pēdējie divi gadi visai sabiedrībai ir parādījuši, cik būtiska ir laba veselība un cik ļoti tieši fiziskās aktivitātes palīdz pārvarēt daudzas grūtības. Bērniem un jauniešiem sports ir vēl nozīmīgāka dzīves sastāvdaļa, kas ne tikai uztur viņu fizisko formu, bet arī palīdz veidoties personībai, māca disciplīnu, rada vēlmi pēc sasniegumiem, attīsta motivāciju strādāt un palīdz dibināt kontaktus nākotnei. Esmu gandarīta, ka, pateicoties ELVI veikalu tīklā īstenotajam labdarības projektam “Sports vieno”,  mēs varam iedvesmot sportam tos bērnus, kuru ikdiena paiet bērnunamos un kam līdzās nav atbalstošas ģimenes,” norāda viena no akcijas iniciatorēm, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Šajā ziemā plānoti vēl trīs bērnu aprūpes namu apmeklējumi projekta “Sports vieno” ietvaros. Florbola komandas no dažām Latvijas pilsētām ciemojas bērnunamos Irlavā, Liepājā, Valmierā, Ventspilī un Madonā. Kopumā 11 bērnunamos notiek florbolistu vizītes ar sportiskām aktivitātēm, un tiek dāvināti 11 florbola inventāru komplekti. Florbola komplektus veido nūjas, bumbiņas, vārti un cits inventārs, kas bērniem noderēs, lai turpmāk pilnvērtīgi varētu baudītu florbola spēles.