Atpakaļ uz jaunumiem 29/12/2021 Sports vieno

Labdarības projekta ietvaros bērnunamam tiek dāvināts sporta inventārs

Pirmdien, 27. decembrī, florbola klubs “Rīga Rockets” viesojās Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā struktūrvienībā “Ziemeļi”, lai kopā aizvadītu florbola treniņu un iedvesmotu bērnus nodarboties ar sportu, dāvinot bērniem arī florbola inventāru. Pasākums notika biedrības “Taureņa efekts” projekta “Sports vieno” ietvaros.

Sportiskās aktivitātes vadīja FBK “Rīga Rockets” vadītājs Imants Lastovskis. Pasākuma laikā bērni iesaistījās dažādās sporta aktivitātēs un uzzināja vairāk par sporta veidu florbols. Komandas vadītājs pastāstīja par to, kā norisinās florbola treniņi, radot bērnos interesi nodarboties ar sportu un izaicināt sevi nākotnē.

“Novadīju florbola treniņu pusotras stundas garumā un guvu lielu, pozitīvu lādiņu no jaukajiem bērnunama jauniešiem. Patīkami redzēt, ka bērni iesaistās aktivitātes un ar smaidu izbauda mūsu kopā pavadīto laiku,” saka I.Lastovskis “šādas pieredzes dienas bērnus ne vien izklaidē, bet arī ievirza uz pareizā ceļa, kas iespējams vadīs viņu dzīvēs vēl daudz gadus!”

Tāpat Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā struktūrvienības “Ziemeļi” vadītāja Linda Kumska atzinīgi vērtē projektu “Sports vieno”, paužot: “Liels paldies par šādu iespēju bērniem un jauniešiem uzspēlēt florbolu ar tik jaukiem cilvēkiem. Paldies par iespēju iegūt mūsu īpašumā florbola inventāru. Treniņš izvērtās ļoti jauks, emocionāls, ar profesionāliem padomiem, profesionālām, viegli saprotamām atbildēm uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem. Vienmēr esam atvērti jaunajam, ja vēl kādam rodas vēlme pavadīt laiku kopā ar mūsu bērniem un jauniešiem, vienmēr laipni uzņemsim un gaidīsim atkal tikšanos.”

Biedrības “Taureņa efekts” projekts “Sports vieno” palīdz bērniem un jauniešiem no bērnu aprūpes namiem attīstīt un sasniegt jaunus mērķus, radot interesi par dažādām jomām. Šī projekta ietvaros tiek organizētas dažādas aktivitātes, iepazīstinot ar sporta ikdienu, kur caur interesantiem pasākumiem, treniņiem un sacensībām, tiek sekmēta viņu izpratne par florbolu, veicināta fiziskā attīstība, nodrošinot iespēju vērot florbola čempionātu spēles, lai mācītos no profesionāliem sportistiem. Projekta ietvaros bērni un jaunieši jau apmeklējuši Superfinālu florbolā Arēnā Rīga, iepazīstoties ar organizēšanas aizkulisēm, kā arī piedalījušies BeActive Pludmales spēlēs Ķīpsalā. Projektu “Sports vieno” organizē biedrība “Tauriņa efekts” sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību, savukārt projekta galvenie atbalstītāji ir veikalu tīkls “ELVI” un degvielas uzpildes staciju tīkls “Virši A”.

“Pēdējie divi gadi visai sabiedrībai ir parādījuši, cik būtiska ir laba veselība un cik ļoti tieši fiziskās aktivitātes palīdz pārvarēt daudzas grūtības. Bērniem un jauniešiem sports ir vēl nozīmīgāka dzīves sastāvdaļa, kas ne tikai uztur viņu fizisko formu, bet arī palīdz veidoties personībai, māca disciplīnu, rada vēlmi pēc sasniegumiem, attīsta motivāciju strādāt un palīdz dibināt kontaktus nākotnei. Esmu gandarīta, ka, pateicoties ELVI veikalu tīklā īstenotajam labdarības projektam “Sports vieno”,  mēs varam iedvesmot sportam tos bērnus, kuru ikdiena paiet bērnunamos un kam līdzās nav atbalstošas ģimenes,” norāda viena no akcijas iniciatorēm, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Šajā ziemā plānots vēl viens bērnu aprūpes nama apmeklējums projekta “Sports vieno” ietvaros. Florbola komandas no dažām Latvijas pilsētām ciemojas bērnunamos Irlavā, Liepājā, Valmierā, Ventspilī un Madonā. Kopumā 11 bērnunamos notiek florbolistu vizītes ar sportiskām aktivitātēm, un tiek dāvināti 11 florbola inventāru komplekti. Florbola komplektus veido nūjas, bumbiņas, vārti un cits inventārs, kas bērniem noderēs, lai turpmāk pilnvērtīgi varētu baudītu florbola spēles.