Atpakaļ uz jaunumiem 10/11/2010 Taureņa efekts

Ciemos pie Viesmīlības Virtuozes un pie Gardēžu Guru galda

Labdarības kampaņa „Taureņa Efekts” turpina bērnunamu audzēkņu apmācību un praktisku iemaņu sniegšanu, atbalstot bērnu zināšanu kultivēšanu un viņu radošā gara attīstību. Novembra pirmajā dienā 14 bērnunamu audzēkņi no Bērnu nama-patversmes “Zīle”, kā arī Bērnu atbalsta un aprūpes centra-internāta “Skangaļu muiža” spēra pirmos soļus divu profesiju apguvē – viesmīļa un pavāra.

Pasākuma laikā topošie viesmīļi, viesnīcas Islande Hotel restorānu un bāru vadītāja Elmāra Kovaļevska vadībā apguva viesmīļa etiķeti, galda klāšanas kultūru, uzzināja kā pieņemt pasūtījumus, apkalpot klientus, kā arī daudz gudrību attiecībā uz klienta psiholoģiju.

Tomēr vislielākā rosība notika virtuvē. Restorāna „Uzbekistāna” pavāru pavadībā bērnu namu audzēkņi mācījās profesionāli pagatavot salātus, čeburekus un uzbeku tradicionālo ēdienu samsu. Bērni priecājās par ēdiena pagatavošanas procesu, vienlaikus lejot gaužas asaras sīpolu griešanas laikā. „Īsti vīri neraud”, savu viedokli par redzēto pauž bērnunamu audzēknis Toms. Jāteic gan, ka pats šo vārdu autors jau pēc dažām minūtēm sāka raudāt, tādējādi pierādot, ka virtuvē ēdieni diktē savus noteikumus.

Pieredzes dienas lakā žūrija, kura sastāvēja no kompetentiem nozares ekspertiem, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektores Santas Graikstes, restorāna „Uzbekistāna” šefpavāra Ahrola Tadžibajeva, Islande Hotel restorānu un bāru vadītāja Elmāra Kovaļevska, kā arī sabiedrisko attiecību aģentūras A.W.Olsen & Partners/Scholz & Friends Riga projektu vadītājas Ineses Lukaševskas, vērtēja bērnu prasmes dažādās kategorijās.

Pasākuma laikā izkristalizējās kāds jaunietis, kura talantu novērtēja visi restorāna pavāri, uzticot viņam gatavot pat restorāna „ēdienu-karali” – plovu. Jaunietis tik ļoti demonstrēja savas prasmes, vienlaikus dedzību, ieinteresētību, ka viņu bija grūti izsaukt no virtuves pat brīdī, kad visi sēdās pie svētku galda. Līdz ar to žūrijas lēmums piešķirt viņam Gardēžu Guru titulu bija tikai pašsaprotams. Arī viesmīļu komandā izkristalizējusies „zvaigznīte” – jauniete, kura ir ieguvusi godpilnu Viesmīlības Virtuozes titulu.

„Taureņa Efekta” organizatori turpinās rīkot dažādus pasākumus, kas ļaus bērnunamu audzēkņiem gūt priekšzināšanas dažādās profesijās. „Jo vairāk viņiem informācijas būs, jo labāk. Iespējams, ja mēs jau laikus pamanīsim šo bērnu dažādo talantu aizmetņus, spēsim palīdzēt viņiem piepildīt viņu sapni un dienās tiešām kļūt par sava aroda guru”, uzskata kampaņas organizatore, sabiedrisko attiecību aģentūras A.W.Olsen & Partners/Scholz & Friends Riga partnere Olga Kazaka.