Atpakaļ uz jaunumiem 10/11/2011 Taureņa efekts

Bērnu namu audzēkņi Pieredzes dienā apmeklēs Valsts kanceleju

Vislatvijas labdarības kampaņas Taureņa efekts ietvaros šī gada 9.novembrī norisināsies Pieredzes diena, kuras laikā bērnu namu audzēkņi viesosies Valsts kancelejā, iepazīsies ar tās darbu, kā arī tiksies ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

Kā liecina sabiedrisko attiecību aģentūras A. W. Olsen & Partners/Scholz & Friends Riga veiktais pētījums Latvijas bērnunamos visvairāk vajadzīgas nemateriālās vērtības – kultūras un izglītības pasākumi, zināšanas, kas veicinās bērnu izpratni par nākotnes profesiju, kā arī saskarsme ar ārpasauli. Tāpēc jau kopš 2009. gada tiek rīkotas Pieredzes dienas, kuru laikā dažādu profesiju pārstāvji dalās ar bērniem savā dzīves un profesionālajā pieredzē. Kopš kampaņas sākuma ir notikušas vairāk kā 30 Pieredzes dienas, kad bērni ir apguvuši viesmīļa, pavāra, pilota, ugunsdzēsēja un daudzas citas profesijas. Taču jau šo piektdien Elejas bērnu nama, Imantas bērnu nama un Skangaļu muižas Bērnu atbalsta un aprūpes centra audzēkņi viesosies Valsts kancelejā un mēģinās izprast kā strādā valdība un kā kļūt par Latvijas Ministru prezidentu.

„Katru reizi Pieredzes dienām tiek izvēlēta konkrēta profesija, kuru pasākuma laikā bērnu namu audzēkņi cenšas iepazīt. Noorganizējot vairāk kā 30 Pieredzes dienas esam konstatējuši, ka Latvijas bērnu namos dzīvo ļoti daudz zinātkāru un talantīgu bērnu. Viens ļoti labi zīmē, cits dzied, kādam ir profesionāla futbolista aizmetņi. Cits jautājums, ka ļoti bieži šie talanti paliek nepamanīti, savukārt bērni paši, saviem spēkiem, viņus nespēj attīstīt. Tāpēc arī rīkojam šīs Pieredzes dienas, lai ne tikai bērnu namu audzēkņi labāk izprastu to vai citu profesiju, uzzinātu, kur viņi tās var apgūt, bet arī, lai palīdzētu bērnu namu audzēkņiem atrast savu vietu sabiedrībā, savukārt sabiedrībai paskatīties uz šiem bērnu namu audzēkņiem no cita skatu punkta, saprotot, ka viņi ir tāda pati sabiedrības daļa kā ikviens no mums, kurai ir tiesības sapņot un piepildīt savus sapņus, kaut vai nākotnes profesijas izvēlē”, skaidro kampaņas „Taureņa efekts” organizatore Inese Lukaševska.

Pieredzes dienas ietvaros bērnu namu audzēkņi tiks iepazīstināti ar Ministru kabineta ēkas vēsturi, Valsts kancelejas funkcijām, kā arī „izmēģinās sevi” valsts amatpersonu lomās. Taču kā pasākuma kulminācija būs tikšanās ar Ministru prezidentu, un trīs valstiski svarīgu lēmumu paziņošana, kurus bērnunamu audzēkņi pieņemtu, ja būtu Ministru prezidents.
Pieredzes diena Ministru kabineta ēkā tiek rīkota sadarbībā ar Valsts kanceleju.