Atpakaļ uz projektiem

Vārdi sāpina! Klusums nogalina…

Mentālais atbalsts pusaudžu un skolēnu veselīgai attīstībai ir ļoti būtisks, palīdzot tikt galā ar emocionālo spiedienu un pandēmijas radītajām sekām, tādēļ uzsākam kampaņu “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…”, lai vāktu līdzekļus psiholoģiskā atbalsta nodrošināšanai bērniem.

Pašreiz pusaudži un arī jaunāki skolēni jūtas nospiesti, jo ilgu laiku pavadījuši mājsēdē, mācoties attālināti, kā arī nesatiekot draugus, neapmeklējot dažādas ārpus klases nodarbības, kā arī atsakoties no ierastām izklaidēm, piemēram, kino utt. Arī spriedze, ko rada nestabilā ģeopolitiskā situācija Krievijas iebrukuma dēļ Ukrainā, daudziem izraisa trauksmi. Psihoterapeiti jau vairākkārt vērsuši uzmanību uz bērnu stresa līmeni, kā arī izdegšanu, paredzot samērā negatīvu ietekmi un radot nelabvēlīgu fonu normālai attīstībai.

Projektā pieteikt aicinām:

  • Bērnus, kuri ir no daudzbērnu ģimenēm;
  • Bērnus, kuri ir no nepilnām ģimenēm (audzina tikai mamma vai tētis);
  • Bērnus, kuri ir adoptēti vai aizbildniecībā.

Rindas kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketu, skolēniem tiks nodrošinātas septiņas (divas ar ģimeni, piecas – vienam pašam) vizītes pie psihoterapeita, palīdzot efektīvi tikt galā ar emocijām un uzlabojot attieksmi pret vienaudžiem, kā arī konsultējot par turpmākās sadarbības veidošanu un nepieciešamo speciālistu atbalstu.

“Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” projekta ietvaros plānots veidot arī video lekcijas un realizēt citas aktivitātes, lai preventīvi izglītotu gan bērnus, gan vecākus un pedagogus par riskiem, kas var rasties laikus neuzsākot palīdzības sniegšanu, tādējādi palīdzot atpazīt mobinga simptomus.

Projekta ietvaros sadarbojamies ar Ziemeļeiropas Mentālās veselības centru, savukārt drošu datu glabāšanu un uzturēšanu nodrošina “Dolphnet”. Projektu atbalsta “TAXLINK. Correspondent of MAZARS”.


Pieredzes stāsti

Patiesībā ir diezgan smagi, ja katru dienu ik uz stūra nākas saskarties ar situācijām, kurās izsmej, apceļ un noniecina! Ļoti novērtēju, ka bija tāda iespēja tikties ar psihologu, kas man palīdzēja strādāt, galvenokārt, ar sevi un tikt galā ar mobinga situācijām skolā. Šo vizīšu laikā sapratu cik svarīgi ir būt harmonijā ar sevi, kas gala rezultātā arī apkārtējo līdzcilvēku attieksmi rada pozitīvu.

Lai gan varētu šķist, ka attālinātās mācības savā ziņā mani pasargāja no konfliktiem ar klases biedriem skolā, tomēr tagad apzinos, ka krietni pasliktinājušas manas attiecības gan ar ģimeni, gan draugiem. Attālināto mācību laikā saņēmu atraidījumus no vecākiem un piezīmes par to, ka uzdodu pārāk daudz jautājumu. Savā ziņā attālinātās mācības man liek justies kā traucēklim savās mājās. Domāju, ka neesmu vienīgā, kas ar šo saskaras, arī klases biedri teikuši, ka sadzīvot ar vecākiem ir kļuvis grūtāk.

Mārtiņš,
16 gadi
Katrīna,
14 gadi

Kā atbalstīt

Ziedot aicinām mazumtirgotāja “Aibe” veikalos izvietotajās kastītēs.

Ziedojiet uz biedrības “Taureņa efekts” kontu LV37HABA0551034195731, maksājuma mērķī norādot “Ziedojums projektam skolēnu atbalstam”.