41
Latvijas bērnunami
2126
Iedvesmoti bērni
98
Pieredzes dienas
250
Dāvanas bērnunamiem

Kļūsti par iedvesmas avotu bērniem, kuri aug bērnunamos! Palīdzi viņiem izvēlēties dzīves ceļu un profesiju! Dalies savā profesionālajā pieredzē, aicinot pie sevis vai dodoties ciemos! Iedrošini viņus uzvarēt!

Iznācis no bērnu nama viens – pretim pasaulei un saviem sapņiem. Apjucis, vēl nenobriedis patstāvīgai dzīvei, ar naivumu sirdī, bet spēcīgu cerību, ka viss nokārtosies. Viņš mēģina. Viņš vēl nemāk rīkoties ar naudu, ne visai labi orientējas cilvēkos un visai maz zina par ikdienas dzīvi. Integrācijas process nav viegls. Viņš krīt, dabū punus, sitienus, taču ceļas. Lai par spīti visam dotos uz mērķi.

Projekts „Taureņa efekts” ir radīts, lai palīdzētu bērniem, kuri aug bērnunamā atrast pareizo dzīves virzienu, piepildījumu un gandarījumu, kas nākotnē mainīs viņu dzīvi, palīdzēs viņiem izdarīt pareizo izvēli tad, kad būs jāizšķiras par savu profesiju.

Projekta ietvaros tiek rīkotas “Pieredzes dienas”, kad dažādu jomu speciālisti brauc uz bērnunamiem vai aicina bērnus pie sevis – dalās pieredzē, atbild uz jautājumiem un iedvesmo.

Bērnunamus var atbalstīt arī materiāli, ziedojot to audzēkņiem nepieciešamās mantas. Šeit ir iespējams apskatīt Latvijas bērnunamu vajadzību sarakstu. Mūsu atbalstītājs kurjerpasts „DPD Latvija” par brīvu nogādās jūsu dāvanas uz norādīto bērnu namu. Zvaniet uz numuru 28780467 un pieminiet, ka piegāde tiek veikta kampaņas „Taureņa efekts” ietvaros.

Pieredzes stāsti

Pašlaik man ir 14 gadu. Ļoti bieži man uzdod jautājumu – par ko es gribu kļūt. Nezinu. Varbūt gribētu būt advokāte, kas aizstāv cilvēkus un viņiem palīdz. Daudzi ir teikuši, ka man labi padodas pārliecināt citus un advokātes darbs man labi derētu. Laiks rādīs. Bet tagad ļoti gribētu paskatīties, kāds ir advokāta darbs ikdienā un parunāties ar kādu no viņiem, lai pastāsta.

Bērniem, kas auguši bērnu namos un, kļūstot pilngadīgi tos pamet, ir ļoti sarežģīti integrēties sabiedrībā. Viņi ir auguši savā pasaulē, raduši, ka par viņiem parūpējas un patiesībā īsti pat nezina, kā apieties ar naudu vai kontaktēties ar citiem. Arī viņi veidos sabiedrību, kurā dzīvos arī mani bērni. Tāpēc man šķita ļoti atbildīgi tikties ar šiem jauniešiem un bērniem, lai dalītos savā profesionālajā pieredzē. Lai pastāstītu, kā es nopelnīju pirmo naudu, lai viņus iedrošinātu darīt un būt pārliecinātiem par savām spējām.

Nesen mēs apmeklējām televīziju LNT. Tikāmies ar pazīstamiem diktoriem un žurnālistiem. Mums izrādīja studiju, no kuras katru vakaru tiek pārraidītas ziņas. Patiesībā tā ir daudz daudz mazāka, nekā izskatās televīzijā. Mani ļoti iedvesmoja sporta žurnālists Lauris Lizbovskis. Ļoti jautrs un zinīgs. Es noteikti vēlētos arī strādāt televīzijā un tāpat kā viņš, stāstīt skatītājiem par jaunumiem sportā. Turpmāk par sportu interesēšos vēl cītīgāk un ceru, ka kādu dienu arī mani visi varēs redzēt televīzijā.

Lelde,
14 gadi
Jānis,
43 gadi
Rihards,
11 gadi

Kā atbalstīt

Latvijas bērnunamu vajadzību saraksts. Dāvanas bērnunamiem bez maksas piegādā DPD Latvija. Zvaniet uz numuru 28780467 un piesakiet piegādi kampaņas Taureņa efekts ietvaros.

Aiciniet uz Pieredzes dienu savā organizācijā. Rakstiet: info@taurenaefekts.lv

Ziedojiet uz biedrības “Taureņa efekts” kontu LV37HABA0551034195731, maksājuma mērķī norādot “Ziedojums projektam Taureņa efekts”