Atpakaļ uz jaunumiem 13/2/2018 Taureņa efekts

Taureņa efekts: Lielākajai daļai Latvijas bērnunamu trūkst attīstošu materiālu un sporta inventārs

Latvijas bērnunamiem visvairāk nepieciešami attīstību veicinoši priekšmeti un sporta preces, kas atbilstošas gan ziemas, gan vasaras sezonai. Savukārt, izvērtējot vajadzības, kuru vērtība pārsniedz 700 eiro, akūti trūkst materiāli remontdarbiem un teritorijas labiekārtošanai, kā arī sadzīves un elektrotehnika. Šādas tendences tika noskaidrotas Latvijas ārpusģimenes aprūpes iestādēs pēc aptaujas, ko labdarības kampaņai Taureņa efekts veica komunikācijas aģentūra A. W. Olsen & Partners.

Lai arī pētījumā apzinātas atšķirīgas vajadzības bērnu namos dažādos reģionos, vienojošais visur ir apģērba un apavu trūkums, sevišķi lielie izmēri. Tāpat bērnunamos nav pietiekošs daudzums sporta inventāra, kā arī nav iespēja nodrošināt rotaļu laukumus. Rīgā bērnunamos nepieciešamas mēbeles, piemēram, slēdzami dokumentu skapji, dīvāni un pretizgulējumu matrači, kā arī dažādas sadzīves lietas.

Kurzemes bērnunamos visvairāk nepieciešams sporta inventārs, tai skaitā basketbola, volejbola un futbola bumbas, tenisa un badmintona raketes. Tāpat noderētu jauna tehnika, piemēram, jauni datori. Savukārt, aptaujājot bērnunamus Vidzemē, noskaidrots, ka visvairāk nepieciešama finansiāla palīdzība dažādu remontdarbu veikšanai un lielo elektropreču iegādei.  Trūkst atbalsta jauniešiem, kuri, sasniedzot pilngadību, sāk dzīvot patstāvīgi.

Bērnunamos Zemgalē nepieciešamākās preces ir grāmatas un CD bērniem. Tāpat ikdienā ļoti noderīgām lietām pieminētas attīstošās rotaļlietas, spēles, daudzfunkcionāls spēļu galds, dažādi aktivitāšu un šķēršļu pārvarēšanas rīki, kas veicinātu bērnu fizisko attīstību. Latgales bērnunamos nepieciešamas dažādas kancelejas un higiēnas preces meitenēm. Tāpat noderētu tehnika, piemēram, datori, projektors un televizors. Bērnunamiem nepieciešami ziedojumi transportam, lai apmaksātu ceļa izdevumus bērnu ekskursijām un kultūras pasākumiem.

“Jāatzīst, ka liela daļa iedzīvotāju vēlas palīdzēt, taču nezina, kur un kā to darīt, tāpēc, pateicoties DPD Latvija atbalstam, kampaņas ietvaros ziedojumus iespējams nogādāt bez maksas. Sakām lielu paldies arī ziedotājiem, kuri regulāri sagādā bērnunamu jauniešiem lielākas vai mazākas dāvanas un ikdienā noderīgas lietas,“ stāsta  kampaņas „Taureņa efekts“ rīkotāja Olga Kazaka.

Ar labdarības kampaņas Taureņa efekts atbalstītāja DPD Latvija gādību, bērnunamiem var palīdzēt ikviens Latvijas iedzīvotājs, ziedojot vai dāvinot nepieciešamo, ko DPD Latvija kurjeri bez maksas nogādās jebkuram bērnu namam visā Latvijā. Ziedojumu var nodot, zvanot uz numuru 67387284 un sakot, ka vēlaties nogādāt dāvanu labdarības kampaņas Taureņa efekts ietvaros.

“Iniciatīvas ietvaros aizvadītajā gadā piegādājām ziedojumus ar kopējo svaru vairāk, kā 400 kg. Secinām, ka ziedotāji paliek aktīvāki tuvojoties pirmajam septembrim un uz Ziemassvētku periodu. Reizēm tieši ziedojumu transportēšana kavē cilvēkus paveikt labus darbus, tādēļ novērtējam ilggadējo sadarbību ar Taureņa efektu un nodrošinām iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotajam nosūtīt ziedojumu bez maksas uz kādu no bērnu namiem,” saka DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

Ar visu Latvijas bērnunamu pilnu vajadzību aprakstu var iepazīties šeit.