Atpakaļ uz jaunumiem 19/7/2018 Taureņa efekts

Rožainā ekskursija Rundāles pilī

Caur rožu krāšņumu un smaržu Pieredzes dienu ietvaros esam aizvadījuši mūsu otro ekskursiju Rundāles pilī, kur kopā ar bērniem un jauniešiem no ārpusģimeņu iestādēm bija iespēja novērtēt ne tikai kultūrvēsturiskajā celtnē izvietoto Eiropas un Latvijas dekoratīvās mākslas ekspozīciju “No gotikas līdz jūgendstilam”, kuras ietvaros 24. maijā tika atklātas pēdējās divas telpas, bet arī apskatīt apbrīnojami skaisto franču dārzu, kur apmeklētāju acis vēl aizvien priecē skaistie rožu ziedi.

Savukārt ekskursijas noslēgumā piedalījāmies izglītojošā galda spēlē “Iepazīsti Rundāles pili”, kas veidota pēc vēsturiskās “Zosu spēles” jeb “Laimes spēles” parauga.

Ikvienu dalībnieku pārsteidza tas, ka ekspozīcijas “No gotikas līdz jūgendstilam” 15 telpās apskatāmi tik daudz un dažādi mākslas stili – gotika, renesanse, manierisms, baroks, rokoko, klasicisms, ampīrs, bīdermeiers, historisms un jūgendstils.

Vēl un vēl pateicamies Rundāles pils kolektīvam, tostarp atjautīgajam gidam Kristapam, par iespēju piedalīties šajā neaizmirstamajā piedzīvojumā.