Atpakaļ uz jaunumiem 25/6/2018 Taureņa efekts

Jaunieši vasarā atpūšas Rundāles pilī

Vasara ir laiks, kad ikviens ir pelnījis izbaudīt nesteidzīgu atpūtu. Tāpēc mēs sadarbībā ar vienu no Latvijas skaistākajām kultūrvēsturiskajām tūrisma vietām, Rundāles pili, Pieredzes dienas vasarā pavadīsim vēsturiskiem notikumiem bagātās noskaņās.

Kamēr sabiedrība gatavojās Līgo svinībām, mēs kopā ar bērniem un jauniešiem no ārpusģimeņu iestādēm devāmies pirmajā izzinošajā ekskursijā, kur gida pavadībā apskatījām gan Rundāles pils telpas, tostarp grandiozās zāles, mākslas darbiem bagātos interjerus, gan skaisto pils dārzu. Dalībniekiem bija iespēja klausīties stāstos par pils tapšanas vēsturi, ikdienas dzīvi un valdniekiem, kas tur valdījuši, kā arī iepazīties ar pilij raksturīgajiem mākslas stiliem baroku un rokoko.

Liels paldies Rundāles pils kolektīvam, tostarp erudītajam un zinošajam gidam Kristapam par aizraujošajiem stāstiem. Šī skaistā pils ar tās iespaidīgo parku patiesi ir īpaši lolota vieta, kur gribas atgriezties vēl un vēl. Ar prieku apciemosim jau jūlijā kopā ar vēl vienu zinātkāru bērnu un jauniešu grupiņu.