Atpakaļ uz jaunumiem 3/3/2018 Taureņa efekts

Pieredzes diena: Vai Latvijā ir parādījies jauns Porziņģis?

28.februārī norisinājās labdarības kustības “Taureņa efekts” organizētā un vadošā avota un minerālūdens ražotāja un piegādātāja VENDEN atbalstītā pieredzes diena par basketbolu kā karjeru un hobiju, kurā Latvijas Universitātes izlases spēlētāji dalījās pieredzē, padomos un paraugdemonstrējumos ar vairāku Latvijas bērnunamu bērniem.

Pieredzes dienu apmeklēja vairāk nekā 20 bērni no piecām pašvaldībām. Diena sākās, jauniešiem iepazīstoties ar Latvijas Universitātes (LU) basketbola izlases komandas spēlētājiem. Interesantu faktu atklāja viens no spēlētājiem, sakot, ka basketbolam nekad nav par vēlu, jo pats viņš uzsāka trenētis tikai 16 gados, bet nu ir LU izlases komandas spēlētājs! Tikmēr cits spēlētājs akcentēja ūdens nozīmīgumu treniņos un, ka, lai pietiktu mundruma, spēlētāji mēdz to laikā izdzert pat piecus litrus ūdens!

Jaunieši uzzināja daudz ko jaunu gan par sportistu rutīnu, gan to, kā iespējams apvienot studijas ar treniņiem un darbu. Kāda nozīme ir pareizam uzturam, kā sports palīdz attīstīt ne tikai ķermeni, bet arī personību, un kā rast motivāciju nepadoties. Turklāt tika arī izcelts, ka neatkarīgi no izvēlētās profesijas, basketbols var būt lielisks hobijs mūža garumā.

“Bērniem ir ļoti nozīmīgi redzēt veiksmīgu un mērķtiecīgu cilvēku piemērus pieaugušo vidū, lai viņi iemācītos sasniegt savus mērķus arī tadās situācijās, kad nepieciešams tikt gala ar dažādiem šķēršļiem. Mēs uzskatām, ka jaunie LU sportisti, kuri ne tikai attīsta sevi kā sporta profesionāļi, bet tam paralēli arī studē, apgūstot citas jomas, ir lielisks paraugs jaunākajām paaudzēm,” stāsta VENDEN mārketinga vadītāja Jeļena Kozlova.

Pēc pieredzes stāstiem jaunieši arī iemēģināja roku kopīgā treniņā ar basketbolistiem. Savukārt pēc tam VENDEN ielūdza jauniešus apskatīt Rīgas Motormuzeju gida pavadībā, lai iepazītu arī vietējo auto industrijas dižgaru veikumu, ar ko varam lepoties vēl šobaltdien.

Vakara noslēgumā, lai sajustu īstas spēles adrenalīnu, jaunieši varēja noskatīties basketbola spēli “LU pret Valka/Valga” olimpiskajā centrā “Elektrum”, kur pēc aizraujošas pusotras stundas cīņas uzvarēja Valka/Valga komanda.

“Bērni ir mūsu nākotne, un bez attīstošām rotaļlietām, drēbēm, sporta ekipējuma un citām lietām ir svarīgi dot viņiem arī motivāciju un ticību saviem spēkiem, jo ikviena virsotne ir sasniedzama, ja vien uz to mērķtiecīgi tiecas. Esam ļoti pateicīgi VENDEN par izrādīto atbalstu sporta domas attīstībai un ticam, ka nākotnē Latvija pieredzēs vēl daudzus izcilus sportistus,” tā “Taureņa efekts” idejas autore Olga Kazaka.