Atpakaļ uz jaunumiem 28/7/2017 Taureņa efekts

Pieredzes diena Tīsu bāzē

Trešdien, 26. jūlijā bijušajā PSRS Armijas kara bāzes teritorijā, “Tīsu bāzē”, Jelgavas novadā notika biedrības “Taureņa efekts” organizētā Pieredzes diena, kur bērnu namu jaunieši, veicot dažādus uzdevumus, uzzināja par jaunsargu ikdienas gaitām, veicamajiem pienākumiem un ievērojamajiem noteikumiem.

Pasākumu vadīja jaunsardzes instruktors, zemessardzes virsseržants Ēriks Grinēvics un tajā piedalījās vairāk nekā 40 dalībnieki vecumā no astoņiem gadiem no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī divi apmācīti zemessargi un seši jaunsargi.

Iesākumā tika dota virsseržanta pavēle nostāties ierindā, kur ikvienu iepazīstināja ar noteikumiem un sadalīja komandās uzdevumu veikšanai. Klātesošajiem bija iespēja pārbaudīt gan savu fizisko, gan emocionālo izturību, pārvarot dažādus šķēršļus. Katrai komandai bija jāpārvieto kādu dalībnieku nestuvēs, jālien cauri tumšām, šaurām ejām un pat dzeloņdrātu tīklam, kā arī ikviens varēja parādīt savas šaušanas prasmes mērķī.

“Šāda veida aktivitātes ikdienā būtu nepieciešamas ikvienam bērnam, jaunietim un pat pieaugušajiem. Tā ir gan baiļu pārvarēšana un sevis disciplinēšana, gan fiziskās un emocionālas izturības trenēšana. To Pieredzes dienas laikā pierādīja arī bērni ar īpašākām vajadzībām, izpildot pat sarežģītākos uzdevumus. Priecājos, ka ik dienu interese par jaunsardzi kļūst tikai lielāka, kā arī manāma tendence izvēlēties visai ekstrēmus pasākumus armijas bāzē, piemēram, darba kolektīviem vai skolēniem,” saka Ēriks Grinēvics.