Atpakaļ uz jaunumiem 23/2/2017 Labu darot

Neauglība: kā var palīdzēt medicīna?

Labdarības organizācijas “Taureņa efekts” pārstāve un projekta “Labu darot” vadītāja Ksenija Andrijanova LTV7 raidījumā “Жизнь сегодня” stāsta par neauglības ārstēšanas projektu Latvijā.

Neauglība ir problēma visā pasaulē. Daudzi pāri vairākus gadus cenšas ieņemt bērniņu, bet nevēršas pēc palīdzības pie speciālistiem. Bioloģiskais pulkstenis, diemžēl, kādā brīdī sasniedz kritisko vecumu, kad pasaulē laist bērniņu ir par vēlu, tāpēc labdarības organizācija “Taureņa efekts” vāc ziedojumus neauglības ārstēšanai un palīdz tiem, kuri paši nevar apmaksāt medicīniskās apaugļošanas procedūru.

Ikviena Latvijas ģimene, kas vēlas pretendēt uz bezmaksas medicīniskās apaugļošanas procedūru, var pieteikties kampaņai, aizpildot veidlapu organizācijas mājas lapā. “Mēs saņemam ļoti daudz pieteikumu. Šogad to bija vairāk kā 100 un, lai kā mēs arī gribētu, diemžēl, visiem palīdzēt nevaram, tāpēc ģimenes izvēlamies pēc loterijas principa”.

Labdarības organizācija “Taureņa efekts” 4 gadu laikā neauglības ārstēšanai ir savākusi aptuveni 9 tūkstošus eiro. “Mēs esam palīdzējuši 30 ģimenēm. Ir piedzimuši 7 bērniņi un pašlaik ir iestājušās 4 grūtniecības”. Šogad organizācija varēs palīdzēt 7 ģimenēm piepildot sapni par ilgi gaidīto bērniņu.

Viena medicīniskās apaugļošanas procedūra maksā aptuveni 3 tūkstošus eiro, tāpēc katrs no jums var palīdzēt ziedojot organizācijai “Taureņa efekts”. Pašlaik visā Latvijā ir uzstādītas 200 ziedojumu kastītes. Tāpat var ziedot zvanot uz ziedojumu tālruni, vai ziedojot ar bankas pārskaitījumu. Sarunā ar raidījumu Ksenija Andrijanova stāsta: “Mēs esam izveidojuši arī jaunu platformu taurenaefekts.lv, kur katrs var veikt personīgi izvēlētu ziedojumu”.

Plašāku informāciju par projektu var uzzināt mājas lapā www.labudarot.lv.

Pilnu raidījumu varat noskatīties šeit.