Atpakaļ uz jaunumiem 15/12/2015 Labu darot

Mazuļa gaidīšana ir ne vien fizisks process, bet divu mīlošu cilvēku dvēseļu izaugsme

Ikviena bērniņa ienākšanai pasaulē it kā būtu jābūt vienkāršai un pašsaprotamai. Kā divu cilvēku mīlestības apliecinājumam. Taču ir tik daudz ģimeņu, kurām šo divu cilvēku mīlestības augstāko kvintesenci – bērniņa sagaidīšanu – neizdodas piepildīt. Jo ilgāk iet laiks, jo mazākas ir cerības, ka izdosies izdzirdēt sava mazuļa pirmo kliedzienu, ienākot šajā pasaulē…

Adventes laiks ir ticības, cerību un pārdomu laiks. Tālab tieši šobrīd savu ceļu pie lasītājiem sāk Ievas blogs http://ticibrinumam.lv/, sniedzot psiholoģisku atbalstu ģimenēm, kurās daudzu un dažādu iemeslu dēļ nepiesakās bērniņš. Sadarbībā ar biedrību „Taureņa efekts”, kas kopš 2013.gada pavasara īsteno projektu ziedojumu līdzekļu vākšanai neauglības ārstēšanai, ir uzsākts arī kopīgs projekts – aicinot ikvienu ziedot līdzekļus semināru organizēšanai, palīdzot ģimenēm rast iekšējo mieru un ticību par ģimenes pieaugumu.

Autores rakstītais blogā ir nevis teorētiskas atziņas, bet pašas izdzīvotais un izsāpētais cauri daudziem spontānajiem abortiem līdz ilgi gaidītajam brīnumam – bērniņa atnākšanai. Blogā Ieva dalās gan ar praktiskiem padomiem mazuļa gaidīšanas laikā, gan vēl vairāk – savas dvēseles sakārtošanu šajā ceļā uz grūtniecību un visus deviņus mēnešus. Kā izrādās, prasmei sakārtot savu garīgo pasauli, lai gaidīšanas laikā rastu dvēseles mieru, reizēm ir pat lielāka nozīme nekā medicīniskām manipulācijām.

Ieva atzīst: “… Mūsu sabiedrība visbiežāk tiecas meklēt fiziskas vainas, un sievietes nereti ir spiestas iziet cauri dažādām medicīniskām manipulācijām, kas beidzas ar neko. Bet ielūkošanās savā dvēselē, saruna ar savu sirdi vienmēr noved pie kaut kā laba.”

Tagad Ieva ir laimīga. Taču apzinoties, cik grūti šis brīnums ir nācis, viņa būtu gandarīta, ja spētu to sagādāt arī citām ģimenēm, kuras netiek un netiek pie sava mazuļa. Viņas pašas pieredze un dvēselē “uzsistie puni un rētas” ļauj labāk saprast tās sievietes un viņu vīriešus, kas ir līdzīgā situācijā, jo nekas nedot tik daudz atziņu, kā paša pieredzētais.

Viena no Ievas atziņām ir – tur, kur medicīna bieži jūtas bezspēcīga, talkā nāk mūsu pašu iekšējās rezerves, kuras mēs vienkārši vairumā gadījumu neprotam atvērt un izmantot. Tālab Ievas iecere – izveidot semināru ciklu, kas būtu psiholoģisks atbalsts ģimenēm neauglības ārstēšanas laikā. Ar profesionālu psihologu atbalstu tas varētu daudzām ģimenēm palīdzēt atbrīvoties no iekšējā saspringuma un pašu neapzinātām, iekšējām bailēm, kas kavē atvērties tiem vārtiem, pa kuriem pasaulē varētu droši un pārliecināti ienākt viņu bērniņš.

Lai Ievas rakstītais blogs ir kā ceļvedis tām ģimenēm, kuras tieši šobrīd ir ceļā pie sava mazuļa. Taču vēl vairāk, lai ir atbalsts palīdzēt saņemties tām ģimenēm, kuras jau atmetušas cerības kļūt par vecākiem. Pilnu Ievas pieredzes stāstu atradīsiet: http://ticibrinumam.lv/.

Ikvienam no mums arī ir iespēja palīdzēt šīm ģimenēm! Pat vairāk – palīdzot šīm ģimenēm, mēs vienlaikus palīdzēsim visai Latvijai. Ikviena gaidīta un mīlēta bērniņa ienākšana šajā pasaulē ir apliecinājums – mūsu tauta nepazudīs no pasaules kartes! Tālab ikviens ir aicināts sniegt finansiālu atbalstu, veicot pārskaitījumu uz biedrības „Taureņa efekts” ziedojuma kontu LV37HABA0551034195731 ar norādi “Ziedojums psiholoģiskajam atbalstam”. Ziedojumi ar šo norādi tiks izmantoti semināra organizēšanai, kura laikā profesionāls psihologs sniegs konsultācijas ģimenēm, kuras ir saskārušās ar neauglības izaicinājumu.