Atpakaļ uz jaunumiem 8/6/2015 Taureņa efekts

Martas balles jauno bruņinieku sasniegumi

Pirmās Martas balles ietvaros tika savākti vairāk nekā 5000 eiro, kas ļāva 29 bērniem no bērnunamiem „Vita” un „Ezermalas” veselu gadu apmeklēt „Jauno bruņinieku skolu”, lai fiziski un kulturāli attīstīties. Divreiz nedēļā ar bērniem strādā treneri un skolotāji, pasniedzot etiķeti, vēsturi, mākslu, viduslaiku dejas, loka šaušanu un zobenu cīņas. Interesanti, ka loku šaušana un zobenu cīņas patika ne tikai zēniem, bet arī meitenēm. Visi parādīja ļoti labus rezultātus savās pirmajās sacensībās

2. aprīlī Rīgā notikusi 15. Baltijas cīņu olimpiāde. Tas ir liels ikgadējs pasākums, kur jaunieši no dažādām skolām var demonstrēt savas spējas. Bērniem no bērnunamiem „Vita” un „Ezermala” Baltijas ciņu olimpiāde kļuva par ļoti veiksmīgu debiju! „Jauno bruņinieku skola” piedalījās sacensībās līdzvērtīgi vēl trīs skolu audzēkņiem – „Kund fu Pansin”, „Combata” un „Cinto rju”. Neskatoties uz to, ka jauno bruņinieku ceļš cīņas mākslā tikai sākas, turnīrā viņi parādīja ļoti labus rezultātus. Zobenu cīņas notika divās vecuma grupās – līdz 13 un līdz 18 gadiem, abās kategorijās mūsu jaunieši ieguva medaļas!

Grupā līdz 13 gadiem „Jauno bruņinieku skolas” audzēkņi no bērnunama „Vita” Vadims Čeksters un Modris Sārtaputns ieguva otro un trešo vietu, bet grupā līdz 18 gadiem audzēkņi no bērnunama „Ezermalas” Ņikita Sladevskis un Antons Paramonovs ieguva otro un trešo vietas. Savukārt Anastasija Fjodorova ieguva atsevišķo balvu par tieksmi uzvarēt!

Pēc tādas brīnišķīgas debijas bērni pārliecinoši gatavojas jaunajām sacensībām, ka arī zēni no „Jauno bruņinieku skolas” aktīvi apgūst paukošanu. Bērnunamu darbinieki stāsta, ka bērni ar lielāko prieku apmeklē treniņus, paukošana ir vēl kaut kas nebijis, jauns viņu dzīvē, kas izraisa pozitīvas emocijas un palīdz demonstrēt enerģiju un emocijas. Bērni uzskata, ka tas ir jauks un jautrs sporta veids, – viņiem ļoti patīk izmantot zobenus un aizsargtērpus. Audzinātāji uzsver, ka meitenes tiecas pēc dažādības, tāpēc viņām tiek organizētas arī pīšanas mākslas un aktiermeistarības nodarbības.

Bērni ir ļoti priecīgi mācīties „Jauno bruņinieku skolā” , it īpaši priecē programmas dažādība, jo visi skolēni ir dažādi, katram ir savas stipras un vājas puses. Parādījās arī jauni talanti. Bērni ir motivēti, ļoti cenšas, lai būtu labākie un nākotnē varētu veiksmīgi piedalīties sacensībās.

Pateicamies par atbalstu visiem, kas ir saistīts ar Martas balli dalībniekiem, kas norisinājās 2014.gada 26.septembrī Rīgā. Patiecoties ieejas biļetes iegādei, ziedojumiem un loterijai, dalībnieki deva bērniem šo neticamo iespēju pamēģināt kaut ko jaunu un kļūt labākiem, gudrākiem un stiprākiem!