Atpakaļ uz jaunumiem 31/5/2010 Taureņa efekts

Maizes ceptuve “Lāči” aicina iepazīt maiznieka profesiju, izveidojot savu maizes kukuli!

Vislatvijas labdarības kampaņas „Taureņa Efekts” ietvaros šī gada 9. jūnijā tiek organizēta Pieredzes diena maizes ceptuvē „Lāči”, kuras ietvaros bērnu namu audzēkņiem būs iespējams ne tikai uzzināt daudz interesantu faktu par maiznieka profesiju, bet arī iejusties maiznieka lomā, piedaloties maizes cepšanā. Bērni arī tiek aicināti atbraukt ar saviem zīmējumiem vai stāstiem par tēmu „Kā top „Lāču” maize”! Visi, kas atbrauks ar radošajiem darbiem, tiks apbalvoti ar dāvanām no „Lāču” maizes ceptuves.

 

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar LR Labklājības ministriju. Pasākuma laikā bērnus gaida aizraujošā ekskursija maizes cepšanas pasaulē, kuru viņiem novadīs „Lāču” maizes ceptuves saimnieks, Eiropas gada (2010)* cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību Labas gribas vēstnieks Normunds Skauģis. Bērnu nama audzēkņi tiek aicināti atbraukt uz pasākumu ar zīmējumiem vai īsajiem stāstiem par to, kā „Lāčos” top maize, un pasākuma laikā piedalīties reālajā maizes cepšanas procesā. Tiks organizēta arī intelektuālā spēle „Tik (ne)zināmā maize”, kuras laikā bērni vairos savas zināšanas par maizi, pēc kuras notiks īstās latviešu zupas degustācija!

Pieredzes diena maizes ceptuvē „Lāči” (Rīgas – Liepājas šosejas 12.km, Babītes novads, Rīgas reģions) notiks 9. jūnijā no plkst. 12:30 līdz 15:30. Bērnu namu pārstāvji ir aicināti pieteikt dalībniekus (ne vairāk kā 10 dalībnieki no vienas iestādes) līdz 4. jūnijam, rakstot uz info@taurenaefekts.lv vai zvanot uz 26183386 (Olga Kazaka). Vietu skaits ir ierobežots.

 

*Par Eiropas gadu (2010)

Ņemot vērā, ka šis gads Eiropas Savienībā pasludināts par Eiropas gadu cīņai  pret nabadzību un sociālo atstumtību,  iedzīvotāji dažādos pasākumos tiek  aicināti kopīgi vienoties pastāvošo stereotipu un dažādu aizspriedumu laušanā par nabadzības un sociālās atstumtības iemesliem.  Nereti ikdienā netiek pievērsta pietiekama uzmanība tiem cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu, piemēram, prasmju, zināšanu trūkuma, diskriminācijas, invaliditātes, dēļ cieš no sociālās  atstumtības,  jo  nespēj  nodrošināt  labklājīgu dzīves līmeni,  kāds citam liktos pašsaprotams.  Līdz  ar  to  viņiem samazinās iespējas   atrast   darbu,   palielināt  savus  ienākumus,  izglītoties  un iesaistīties sabiedriskajā dzīvē. Lai  veicinātu  diskusijas par minēto problemātiku un pievērstu sabiedrības uzmanību  Eiropas  gada  (2010) izvirzīto jautājumu aktualizēšanā, katrā ES dalībvalstī  ir  izvēlēti tā dēvētie Labas gribas vēstnieki. Šādi vēstnieki aktīvi  darbojas  arī  Latvijā un viņu dzīves pieredze, sasniegumi var kļūt par  labu iedvesmas un motivācijas avotu jebkuram, jo īpaši jauniešiem, kas vēl tikai meklē sasniedzamos mērķus nākotnei.