Atpakaļ uz jaunumiem 31/5/2022 Sports vieno

Labdarības projekta “Sports vieno” ievaros saziedoti 49 tūkstoši eiro

Biedrības “Taureņa efekts” kampaņā “Sports vieno”, kas tika īstenota ar veikalu tīkla ELVI atbalstu, četru gadu laikā ir izdevies savākt ziedojumos 49 tūkstošus eiro, lai palīdzētu ar sporta aprīkojumu un inventāra iegādi ārpusģimenes aprūpes iestādēm Latvijā, kā arī bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm un bērnunamiem noorganizētu vairāk nekā 20 dažādus sporta un izglītojošos pasākumus.

Projekta mērķis bija palīdzēt jauniešiem no bērnunamiem ieviest savā dzīvē sportu, lai kopā darbojoties bērni atrastu draugus, dibinātu kontaktus nākotnei, iemācītos disciplīnu un gūtu atzinību un motivāciju strādāt. “Sports vieno gan bērnus, gan pieaugošos, tāpēc svarīgi nodrošināt iespēju arī bērnunamu jauniešiem būt aktīviem, lai viņi nebūtu izolēti no sabiedrības un līdzcilvēkiem,” saka “Taureņa efekts” valdes loceklis Gints Lazdiņš, “esam patiesi pateicīgi ikkatram, kurš ar ziedojumiem ir atbalstījis šo projektu, jo kopā mēs esam radījuši daudz skaistu brīžu, ko bērni atcerēsies visu savu mūžu.”

Projekta ietvaros bērniem bija iespēja apmeklēt “ELVI” florbola virslīgas superfināla spēles, Latvijas florbola izlases spēles, dažādus citus sporta pasākumus, kā arī piedalīties “BeActive” pludmales spēlēs Ķīpsalā. Tāpat vairākos Latvijas bērnunamos uzstādīti moderni sporta un vingrošanas laukumi, kā arī iegādāts nepieciešamais sporta inventārs.

“Sports bērniem un jauniešiem ir nozīmīga dzīves sastāvdaļa, kas ne tikai uztur viņu fizisko formu, bet arī palīdz veidoties personībai, māca disciplīnu, rada vēlmi pēc sasniegumiem, attīsta motivāciju strādāt, palīdz dibināt kontaktus nākotnei. Diemžēl, tiem bērniem, kuru ikdiena paiet bērnunamos, līdzās nav atbalstošas ģimenes, kas radītu viņos interesi par sportu, vestu uz treniņiem, sacensībām, tādēļ kopā ar saviem ilggadējiem sadarbības partneriem – biedrību “Taureņa efekts” un “Latvijas Florbola savienību” radījām projektu “Sports vieno”. Esmu gandarīta, ka šo gadu laikā ir izdevies savākt vērienīgu ziedojumu apjomu, lai  nodrošinātu profesionālas un jēgpilnas sporta aktivitātes bērnunamos mītošajiem bērniem,” gandarījumu par paveikto pauž viena no akcijas iniciatorēm, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Lai atbalstītu Ukrainas florbolistus, kopā ar Latvijas Florbola savienību izveidots arī ziedojuma konts sportistiem, kuriem pašreiz jācīnās par savas valsts nākotni, tādējādi novirzot visus saziedotos līdzekļus ukraiņu florbolistiem un viņu ģimenēm sadzīvisko apstākļu nodrošināšanai un uzlabošanai. Plašāka informācija: https://taurenaefekts.lv/projekti/sports-vieno/

Projektu līdz šim atbalstījuši “ELVI”, “AlkOutlet”, “Virši-A” un “Kristīne RR”.