Atpakaļ uz jaunumiem 24/3/2014 Labu darot

Ģimenes aicina pieteikties neauglības ārstēšanai

Ģimenes no visas Latvijas, kam ir reproduktīvās veselības problēmas un diagnosticēta neauglībai, aicina atkal pieteikties biedrības „Labu darot” iniciētajai kampaņai, kuras ietvaros tiek vākti ziedojumu līdzekļi, lai palīdzētu īstenot sapni par sen gaidīto mazuli.

„Aicinām ikvienu Latvijas ģimeni, kam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, nesadzīvot ar problēmu, nepaturēt to sevī, bet rīkoties. Lai pieteiktos kampaņai, ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma forma EGV Klīnikas mājaslapā: http://ejuz.lv/mazulis,” aicina EGV Klīnikas, kura ir viena no galvenajām kampaņas atbalstītājām, vadītājs Māris Arājs, uzsverot, ka visi iegūtie dati par pacientiem ir konfidenciāli un netiek izpausti trešajām personām.

„Neauglība ir viena no izplatītākajām mūsdienu sabiedrības veselības problēmām, kas aktuāla arī Latvijā. Turklāt neauglība var rasties arī tad, ja pārim jau ir viena vai vairākas atvases, bet tieši šajos gadījumos ģimenes nereti sadzīvo, pieņemot to kā pašsaprotamu likteni,” skaidro M.Arājs.

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem šāgada februārī uz valsts apmaksātajām medicīniskās apaugļošanas procedūrām gaidīšanas rindā bija pieteikušās vairāk nekā 1000 ģimeņu. „Kaut arī kopš 2012.gada valsts finansē medicīniskās apaugļošanas procedūras, skaits, kam šāda veida palīdzība ir nepieciešama, ir ļoti liels, kas apliecina problēmas aktualitāti arī mūsu valstī,” atzīst M.Arājs.
„Atsaucoties biedrības „Labu darot” aicinājumam un iesaistoties kampaņā, pērn finansiāls atbalsts ir sniegts jau desmit ģimenēm – pa divām no Rīgas, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes,” stāsta SIA „ELVI Latvija”, kas ir kampaņas galvenā atbalstītāja, komercdirektore Laila Vārtukapteine. „Sākotnējais uzstādījums bija palīdzēt vismaz piecām ģimenēm – pa vienai no minētajiem reģioniem. Taču jau pēc sešu mēnešu kampaņas ilguma rezultāti pārspēja gaidīto – pateicoties cilvēku un uzņēmēju atbalstam, tika saziedoti tik daudz līdzekļu, lai sapni par savu sen gaidīto mazuli varētu piepildīt divreiz vairāk Latvijas ģimeņu!” Šobrīd ģimenes ir medicīniskās apaugļošanas kursa starta posmā, veicot visas nepieciešamās pārbaudes un sagatavošanās procedūras.

Ja arī Tu vēlies palīdzēt kādai ģimenei īstenot sapni par sen gaidīto bērniņu, ziedo speciālajās akcijas kastītēs, kas atrodas visos veikalos ELVI, „DOMO”, „AlkOutlet”, ātrās ēdināšanas restorānos „Hesburger” un EGV Klīnikā, zvanot 90006282 (viens zvans ir 1,42 eiro) vai veicot pārskaitījumu uz ziedojuma kontu LV37HABA0551034195731.

Padarīt Latviju bagātāku aicina biedrība „Labu darot” ar nacionālo mazumtirgotāju ELVI, EGV Klīniku, mājsaimniecības lielveikalu „DOMO”, ātrās ēdināšanas restorānu ķēdi „Hesburger”, veikalu-noliktavu „AlkOutlet” un dzelzceļa starptautisko pasažieru pārvadātāju „L-Ekspresis”. Papildu informāciju par kampaņu var meklēt biedrības „Labu darot” mājaslapā: www.labudarot.lv.