Atpakaļ uz jaunumiem 26/5/2023 Taureņa efekts

Dānijas karavīri labdarības maršā savāktos līdzekļus dāvina bez vecāku gādības palikušajiem bērniem trīs vizītēs

Foto: Artis Veigurs/Jūrmalas dome 1

Dānijas karavīriem ir tradīcija organizēt 25 kilometru garu “DANCON March” jeb labdarības maršu valstī, kurā viņi dien starptautiskās operācijas laikā. Latvija šogad kļuva par sešpadsmito valsti, kurā notika “DANCON March”. Šoreiz karavīri labdarības maršā savākto naudu ziedoja Daugavpils ģimenes mājai “Pīlādzis”, bērnu un jauniešu mājai “Sprīdītis” un Rīgas pašvaldības Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībai “Ziemeļi”.

Foto: Artis Veigurs/Jūrmalas dome 2

No sirds pasakāmies dāņu karavīriem, jo katrs no bērnunamiem saņēma 1500 eiro ziedojumu dažādu mērķu sasniegšanai. Daugavpils ģimenes māja “Pīlādzis” naudu saņēma perifērijas ierīču iegādei, bērnu un jauniešu māja “Sprīdītis” naudu saņēma ekskursijām ārpus Jūrmalas  un Rīgas pašvaldības Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība “Ziemeļi” naudu saņēma kopējam baseina abonementam.

Papildus dāsnajiem naudas ziedojumiem, dāņu karavīri arī iegādājās bērnunamiem nepieciešamas mantas, uzsvaru liekot uz taustāmām mantām, ar kurām bērni būtu kontaktā ikdienā. Kādā no iestādēm katram bērnam tika veltīts pleds un spilvens, citā – matu rotas un mūzikas instrumenti, taču visās trīs iestādēs tika atvests sporta inventārs, kuru turpat, vizītes laikā, karavīri izmēģināja ar bērnunama bērniem.

 

Foto: Artis Veigurs/Jūrmalas dome 3

Foto: Artis Veigurs/Jūrmalas dome 4

Pulkvežleitnants Antons Dinsens-Andersens min: “Ar šo ziedojumu mēs vēlamies atgriezt sabiedrībai atpakaļ daļu mums sniegtās viesmīlības. Es ļoti ceru, ka mūsu ziedojums bērniem un labdarības organizācijām radīs prieku un laimi.”

Mīļu paldies sakām dāņu karavīriem par sirsnīgo labvēlību! Aplūkojot bērnu emocijas, varam teikt, ka prieks un laime bērnu sirdīs patiesi tika radīta!