Atpakaļ uz jaunumiem 9/3/2021 Labu darot

Biedrība “Taureņa efekts” 2020.gadā ziedojumos savākusi 40 tūkstošus EUR

2020.gadā labdarības biedrība “Taureņa efekts” ziedojumos un dāvinājumos kopā savākusi 40830,83 EUR, no kuriem lielākā daļa līdzekļu izlietoti jauniešu no dažādām riska grupām dzīves kvalitātes uzlabošanai. Lielākā daļa ziedojumu (22703,37 EUR) savākti no tirdzniecības vietās uzstādītajām ziedojumu kastītēm mazumtirdzniecības veikalos ELVI, AlkOutlet un degvielas uzpildes staciju tīklā “Virši”, savukārt 18127,46 EUR biedrībai piesaistījuši privātie ziedotāji – dažādi uzņēmumi un privātpersonas.

2020.gads biedrībai “Taureņa efekts”, līdzīgi kā citām labdarības organizācijām Latvijā, bijis izaicinājumu pilns saistībā ar COVID-19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem. “Protams, pērnais gads bija unikāls ar ievērojamu ziedojumu apmēra kritumu. Taču vēl lielākas grūtības sagādāja tieši mērķtiecīga un jēgpilna ziedojumu izlietojuma plānošana. Ņemot vērā, ka klātienes tikšanās un fiziskās sporta aktivitātes jauniešiem, kas ir biedrības sniegto pakalpojumu pamatā, bija pilnībā atļautas vien dažus mēnešus gadā, nācās rūpīgi plānot kā lietderīgi izlietot savāktos līdzekļus, nepārkāpjot pandēmijas radītos ierobežojumus,” stāsta biedrības “Taureņa efekts” valdes loceklis Gints Lazdiņš.

Lielākā daļa līdzekļu – 24271,74 EUR izlietoti projektam “Sports vieno”, kura ietvaros bērniem no bērnu namiem tiek radīta iespēja iesaistīties sporta aktivitātēs, veicinot viņu izpratni par dažādiem sporta veidiem, sekmēta fiziskā attīstība, kā arī vēl lielākai motivācijai – nodrošināta iespēja tikties un mācīties no profesionāliem sportistiem. “Īpašu prieku rada 2020.gada ietvaros īstenotā sadarbība ar Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centru “Vita” un Grašu bērnu ciematu, kuras ietvaros tika iegādāts un uzstādīts kvalitatīvs sportošanas inventārs, kā arī labiekārtoti rotaļu laukumi,” informē G.Lazdiņš.

3000,00 EUR pērn tika izlietoti biedrības “Taureņa efekts” ilggadīgā projekta “Pieredzes dienas” organizēšanai, kas bērniem no sociālā riska grupām palīdz atrast pareizo dzīves virzienu, piepildījumu un gandarījumu nākotnē. Projekta ietvaros dažādu jomu speciālisti viesojas bērnunamos vai bērnus uzņem pie sevis, lai dalītos zināšanās, pieredzē, atbildētu uz dažādiem jautājumiem un iedvesmotu. Tāpat, sadarbībā ar biedrības ilggadējo atbalstītāju “DPD Latvija”, pērn sarūpētas un bērnu namu bērniem nogādātas 197 pakas ar kopējo vērtību 6507 EUR ar dažādām materiālām lietām – drēbēm, rotaļlietām, sadzīves tehniku u.c.

Tāpat 2020.gada izskaņā biedrība “Taureņa efekts” uzsāka lokālu projektu Olaines novadā “Olaines nākotnei”, kura ietvaros sniedz palīdzību materiālās grūtībās nonākušiem novada iedzīvotājiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav pieejama pašvaldības vai valsts palīdzība. Pērnā gada 2 mēnešos sniegts atbalsts 45 mājsaimniecībām – sagādāta gan pārtika un saimniecības preces, gan malka, apģērbs, gan citas noderīgas lietas, kopumā par 1987,15 EUR.

Biedrība “Taureņa efekts” kopš 2009. gada realizē sabiedriskā labuma projektus. Sniegt atbalstu “Taureņa efekts” īstenotajām labdarības kampaņām var biedrības mājas lapā www.taurenaefekts.lv ar internetbankas starpniecību, ziedojot vienreiz vai arī pieslēdzot regulāro maksājumu. Mūsu ziedojumu kastītes atrodas “ELVI”, “Kristīne RR”, “AlkOutlet” veikalos, kā arī degvielas uzpildes stacijās “Virši A”. Mūsu ziedojumu koks aug modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”. Plašāka informācija par biedrību un projektiem – www.taurenaefekts.lv. Labdarības produktu piegādi bez maksas nodrošina “DPD Latvija”.