Atpakaļ uz jaunumiem 8/3/2018

Aptauja: 8. marts – ziedu dāvināšanas tradīcijas un labdarība

Tuvojoties 8. martam, Sieviešu dienai, labdarības biedrība “Taureņa efekts” kopā ar veikalu tīklu “Elvi” vēlējās noskaidrot sabiedrības viedokli, lai izprastu to, cik liela nozīme mūsdienās ir ziedu dāvināšanas paradumiem un vai šīs tradīcijas būtu vērts mainīt. Kā arī saprast, vai dāvināšanas un to saņemšanas prieks ir aizstājams ar atbalstu labdarībai, veicot ziedojumu grūtībās nonākušajiem.

Aptaujā piedalījās 419 respondenti – gan sievietes, gan vīrieši-, kur abu dzimumu pārstāvji minēja, ka vēl arvien atbalsta apdāvināšanas tradīcijas, taču atzīmēja, ka ziedu vietā var izvēlēties arī citas alternatīvas. Atbildot uz jautājumu, vai tā vietā, lai iegādātos vai saņemtu ziedus, tiek veikts ziedojums labdarībai, 40% vīriešu un 57,3% sieviešu norādīja “Jā”, taču atzīmējot, ka tas atkarīgs no ziedojuma mērķa. Neskatoties uz iedzīvotāju nemainīgo vēlmi dāvināt un saņemt, pierādās tas, ka pat valsts nozīmes svētku dienās cilvēki domā arī par tiem, kuriem nepieciešama sabiedrības palīdzība.

Lai arī lielākā daļa respondentu norādīja to, ka par ziedojumu pretī nevēlētos saņemt dāvanas (57,7%), mūsdienās ir iespēja abas šīs vērtības apvienot, iegādājot patīkamas dāvanas labdarības veikaliņos, kur visa summa par produktu tiek novirzīta dažādu sabiedrības grupu atbalstam.

“Varam vien priecāties par to, ka cilvēki labprātīgi iesaistās dažādās atbalsta akcijās, tāpēc esam izveidojuši labdarības mājas lapu, kur mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi apvienoti ar iespēju cilvēkiem pašiem izvēlēties savus labdarības mērķus. Ne vienmēr tam jābūt finansiālam ieguldījumam, jo dažkārt dažādiem sabiedrības slāņiem nepieciešams emocionāls un pat profesionāls atbalsts,” saka “Taureņa efekts” idejas autore Olga Kazaka.