62
Nodarbināti cilvēki ar invaliditāti
3000
Radīti rokdarbi
100%
Roku darbs
1
Iegādes punkts

Rokdarbi, ko veidojuši tie, kuriem sarežģīti iekļauties darba tirgū – cilvēki ar īpašām vajadzībām, jaunās māmiņas un sirmgalvji. Katra nopirktā lieta viņiem sniedz finansiālu atbalstu un neatsveramu gandarījuma sajūtu.

Sirdszīmols „Lote” nozīmē rokdarbu, ko ar īpašu rūpību un mīlestību darinājuši cilvēki, kuriem ikdienā trūkst apkārtējo atbalsta. Cilvēki ar īpašām vajadzībām, jaunās vientuļās māmiņas, sirmgalvji vai jaunieši ar kustību traucējumiem. Cilvēki, kuriem vairāk nekā citiem nepieciešama sajūta, ka viņu darbs ir svarīgs un tiek novērtēts.

„Lote” – tas nebūs tikai pirkums un prieks par skaisto rokdarbu. Tas būs kaut kas daudz, daudz vairāk. Tā būs spēcīga deva ticības saviem spēkiem tiem, kuri radījuši šos rokdarbus. Tas būs malks cerības, ka viņi spēj. Tas būs apliecinājums tam, ka viņi ir vajadzīgi un māk sniegt prieku apkārtējiem. Un pašlaik viņiem šo vajag vairāk par visu. Ticību un pārliecību par saviem spēkiem, apkārtējo sirds siltumu un atbalstu. Pirkums būs arī finansiāls atbalsts šiem cilvēkiem – par to viņi saņems pilnvērtīgu atalgojumu.

Pašlaik pārdošanā ir krāsaini filca ietvari/maki mobilajām ierīcēm, ko veidojuši gaiši cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem no fonda “Kopā”.

„Lotes” viedtālruņu un planšetdatoru filca maki ir nopērkami biedrības „Taureņa efekts” labdarības veikalā.

Pieredzes stāsti

Daudziem šķiet – tas, ka es nespēju staigāt, ietekmē arī manas prāta spējas un radošo iedvesmu. Nekā nebija. Es varu un gribu darboties, esmu uzšuvis jau daudz dažādu maku, pat čības ir sanācis sašūt. Un vislielākais prieks, ka tas patīk arī citiem. Citi ir ar mieru manus darbus iegādāties un man tas sniedz milzu gandarījumu. Sajūtu, ka es joprojām esmu vajadzīgs, un ar savu darbu spēju dāvāt prieku apkārtējiem.

Pagājušajā gadā ar draugiem bijām festivālā „Positivus”. Protams, daudz dažādu kioskiņu un tirgošanās vietu. Vienā stendā pamanītais mani uzrunāja īpaši. Stilīgi, latviskiem rakstiem veidoti mobilo telefonu un datoru maciņi. Burvīgi. Kad jau biju nolēmusi iegādāties, uzzināju, ka tos ir izgatavojuši cilvēki ar īpašām vajadzībām. Nebija šaubu – jāpērk. Ļoti kvalitatīvi un stilīgi. Turklāt zinu, ka ar savu pirkumu esmu sagādājusi prieku arī tiem, kam ikdienā tas vajadzīgs varbūt vairāk, nekā mums.

Kādreiz jaunībā es strādāju par audēju. Bija darbs un man padevās. Taču ar gadiem pieprasījums pēc maniem izstrādājumiem mazinājās, mūsu cehu slēdza. Tā nu ir iegrozījies, ka dzīvoju pansionātā. Un patiešām ļoti priecājos, ka man ir daudz laika, lai darinātu dažādus rokdarbus. Ar biedrības „Taureņa efekts” gādību varu tos arī pārdot un nopelnīt. Man tas tiešām tagad ir ļoti liels atbalsts gan finansiāli, gan emocionāli. Paldies!

Ģirts,
17 gadi
Sanda,
23 gadi
Eiženija,
73 gadi

Kā atbalstīt

Iegādājieties Lote rokdarbus mūsu labdarības online veikalā.

Ziedojiet uz biedrības “Taureņa efekts” kontu LV37HABA0551034195731, maksājuma mērķī norādot “Ziedojums projektam Lote”