Atpakaļ uz jaunumiem 27/4/2020

Veiksmīgi noslēdzies pirmais tekstila šķirošanas pilotprojekts

No aizvadītā gada septembra līdz šī gada februārim AS “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” realizēja tekstila šķirošanas pilotprojektu, kurā piedalījās arī biedrība “Taureņa efekts”: vadoties pēc mūsu apkopotā Latvijas bērnunamu vajadzību saraksta, atbilstoši pieprasījumam tika nošķirots jaunais apģērbs un ar mūsu partnera DPD Latvija palīdzību mērķtiecīgi ziedots Latvijas bērnunamiem.

Sešos mēnešos divdesmit Rīgā un Pierīgā uzstādītajos tekstila izstrādājumu šķirošanas konteineros tika savāktas kopumā 108,5 tonnas apģērba, apavu un mājas tekstila! Tas apliecina iedzīvotāju lielo vēlmi atbrīvoties no nolietotā vai nevajadzīgā apģērba un apaviem jēgpilnā, dabai draudzīgā veidā, nododot tos pārstrādei vai atkārtotai lietošanai; šie izstrādājumi ik gadus sastāda 3-5% no atkritumu kopsvara.

Jauna apģērba iegāde, kas lielai daļai sabiedrības ir pašsaprotama un laikā līdz Covid-19 bieži aizstāja arī brīvdienu izklaides, joprojām daudziem cilvēkiem ir izaicinājums, jo tam vienkārši nepietiek līdzekļu. Taču lietas, ko cilvēki nereti ziedo tālāk citiem, bieži vien ir jau “atkritumu” veidolā un tās nav velkamas. Tāpēc sadarbība ar “Latvijas Zaļo punktu” un “Eco Baltia vide” mums ir  vērtīgs starpposms, jo varam būt droši, ka no tekstila šķirošanas konteineriem pie bērniem nonāks labas kvalitātes drēbes un apavi, turklāt tieši tās lietas, kas šiem bērniem un jauniešiem šobrīd ir nepieciešamas.

Saskaņā ar tekstila šķirošanas pilotprojekta īstenotāju iecerēm, pērn uzsākto projektu šogad ir plānots turpināt, gan paplašinot tā norises teritoriju, gan palielinot izvietoto tekstila šķirošanas konteineru skaitu, novietojot dažādās Latvijas vietās 20 jaunus tekstila šķirošanas konteinerus. Arī mēs, biedrība “Taureņa efekts”, esam priecīgi kopīgi turpināt īstenot labos darbus, veicinot ilgtspējīgu apģērbu ziedošanas kultūru Latvijā!

Foto: Katja Fissel