Atpakaļ uz jaunumiem 13/10/2021 Sports vieno

Labdarības projektā Ventspils bērnunams “Selga” saņem florbola inventāru

Ceturtdien, 30.septembrī, florbola klubs “Talsi” viesojās Ventspils bērnunamā “Selga”, lai bērniem dāvinātu florbola inventāru. Pasākums notika biedrības “Taureņa efekts” projekta “Sports vieno” ietvaros. Florbola inventāru pasniedza  FK “Talsi” jaunatnes treneris Mārtiņš Maķevics. Treneris pastāstīja par to, kā norisinās florbola treniņi, radot bērnos interesi nodarboties ar sportu un izaicināt sevi nākotnē.

“Ir patīkami dāvināt noderīgu inventāru un arī uzmanību, kas bērnunama bērniem ir īpaši svarīga. Sports uzlabo gan fizisko sagatavotību, gan emocionālo veselību. Florbola inventārs būs labs mudinājums turpināt aktīvi pavadīt brīvo laiku,” saka M.Maķevics “es ceru, ka ikviens bērns atradīs savu sporta spēli, tādējādi veicinot visas sabiedrības veselību un saliedētību.”

Tāpat Ventspils bērnunama “Selga” sociālā darbiniece Karīna Katrīna Straume atzinīgi vērtē projektu “Sports vieno”, paužot: “Mums ir prieks par katru apciemojumu, kas iepriecina bērnus. Ikdiena, jo īpaši pandēmijas apstākļos nav viegla, tāpēc uzzināt kaut ko jaunu un vēl saņemt dāvanā arī inventāru, ir ļoti noderīgi bērniem.”

Biedrības “Taureņa efekts” projekts “Sports vieno” palīdz bērniem un jauniešiem no bērnu aprūpes namiem attīstīt un sasniegt jaunus mērķus, radot interesi par dažādām jomām. Šī projekta ietvaros tiek organizētas dažādas aktivitātes, iepazīstinot ar sporta ikdienu, kur caur interesantiem pasākumiem, treniņiem un sacensībām, tiek sekmēta viņu izpratne par florbolu, veicināta fiziskā attīstība, nodrošinot iespēju vērot florbola čempionātu spēles, lai mācītos no profesionāliem sportistiem. Projekta ietvaros bērni un jaunieši jau apmeklējuši Superfinālu florbolā Arēnā Rīga, iepazīstoties ar organizēšanas aizkulisēm, kā arī piedalījušies BeActive Pludmales spēlēs Ķīpsalā. Projektu “Sports vieno” organizē biedrība “Tauriņa efekts” sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību, savukārt projekta galvenie atbalstītāji ir veikalu tīkls “ELVI” un degvielas uzpildes staciju tīkls “Virši A”.

“Pēdējie divi gadi visai sabiedrībai ir parādījuši, cik būtiska ir laba veselība un cik ļoti tieši fiziskās aktivitātes palīdz pārvarēt daudzas grūtības. Bērniem un jauniešiem sports ir vēl nozīmīgāka dzīves sastāvdaļa, kas ne tikai uztur viņu fizisko formu, bet arī palīdz veidoties personībai, māca disciplīnu, rada vēlmi pēc sasniegumiem, attīsta motivāciju strādāt un palīdz dibināt kontaktus nākotnei. Esmu gandarīta, ka, pateicoties ELVI veikalu tīklā īstenotajam labdarības projektam “Sports vieno”,  mēs varam iedvesmot sportam tos bērnus, kuru ikdiena paiet bērnunamos un kam līdzās nav atbalstošas ģimenes,” norāda viena no akcijas iniciatorēm, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Šajā rudenī plānoti vēl septiņi bērnu aprūpes namu apmeklējumi projekta “Sports vieno” ietvaros. Florbola komandas no dažām Latvijas pilsētām ciemojas bērnunamos Rīgā, Liepājā, Valmierā, Tukumā un Madonā. Kopumā 11 bērnunamos notiek florbolistu vizītes ar sportiskām aktivitātēm, un tiek dāvināti 11 florbola inventāru komplekti. Florbola komplektus veido nūjas, bumbiņas, vārti un cits inventārs, kas bērniem noderēs, lai turpmāk pilnvērtīgi varētu baudītu florbola spēles.