Atpakaļ uz jaunumiem 5/9/2014 Taureņa efekts

Iedzīvotāji bērnunamiem saziedo 2000 skolas preču komplektus

Labdarības akcijā Piegādā nākotni!, kas divas nedēļas norisinājās Rīgā, tirdzniecības centrā Spice, Latvijas iedzīvotāji bērnunamiem saziedojuši vairāk nekā 2000 skolas gaitām nepieciešamu lietu komplektus. Savu skolas lietu vajadzību sarakstu kampaņai bija iesnieguši 46 Latvijas bērnunami no Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales. Akcijas laikā ar DPD  Latvija PAKU BODE atbalstu bērnunamiem tika piegādātas 107 skolas lietu pakas.

Akcijas idejas autore, kampaņas Taureņa efekts vadītāja Olga Kazaka stāsta, ka ziedojumu apjoms pārsniedza cerības: „Saskaitījām, ka cilvēki saziedojuši 1500 papīra, klažu, burtnīcu un albūmu iepakojumus, vairākus simtus rakstāmpiederumu un krāsu komplektus, somas, apģērbu un citas noderīgas preces, kas bija nepieciešamas jaunajiem skolēniem. Kaļvu ģimenes bērnunamam Kalīte kāds ziedotājs sagādāja īpašu pārsteigumu un aizveda tik ļoti nepieciešamo elektrisko plīti. No sirds pateicamies visiem, kuri iesaistījās gan materiāli, gan morāli – ar labiem vārdiem un stāstot par akciju citiem.”

Īpašu iedzīvotāju atsaucību pirmsskolas periodā novēroja TK Spice direktore Iveta Lāce: „Abas nedēļas, kamēr darbojās ziedojumu pieņemšanas punkts, katru dienu varēja novērot cilvēku aktivitāti un vēlmi palīdzēt. Ziedotāji nesa mantas gan no mājām, gan sarakstā iekļautās lietas iegādājās mūsu veikalos. Saziedotais apjoms pierāda, ka sabiedrībai rūp tie, kuriem pašlaik klājas grūtāk. Cilvēki ir gatavi iesaistīties, lai kopā veidotu vēl labāku Latvijas nākotni.”

Lepnumu par paveikto darbu neslēpj arī DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Ainārs Gilis: “Mūsu kurjeriem bija patiess gods piegādāt Latvijas bērnunamu audzēkņiem ne tikai skolas mantas, bet prieku par mācību gada sākumu. No piegādātajām 107 pakām lielākais skaits ir aizceļojis uz Latgali. Ticam, ka dāvanas palīdzēs bērniem apgūt jaunas zināšanas un prasmes, iespējams, pat realizēt savus talantus”.

Lai rādītu labo piemēru, ziedot nevilcinājās arī tādas sabiedrībā pazīstamas personas kā žurnāliste Ieva Adamss, operdziedātāja Inese Galante ar meitu Diānu, uzņēmēja Marika Ģederte, fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja  Sarma Freiberga, dziedātāja Diāna Pīrāgs un citi.

Kā pateicību par dāsnumu, 50 pirmie ziedotāji saņēma kuponus bezmaksas kafijai restorānā Double Coffee un 100 ziedotāji ieguva kuponus ar 30% atlaidi kafijas iegādei t/c Spice restorānā Costa Coffee.