Atpakaļ uz jaunumiem 3/6/2013 Labu darot

Apvienojas, lai palīdzētu ģimenēm neauglības ārstēšanā

Nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar EGV Klīniku  ir nolēmuši atsaukties biedrības “Labu darot” aicinājumam apvienoties sociālās kampaņas īstenošanā, kuras mērķis ir palīdzēt tikt pie bērniņa tām Latvijas ģimenēm, kuras dažādu iemeslu dēļ par vecākiem nevar kļūt dabiskā ceļā.

Rinda uz valsts apmaksāto neauglības ārstēšanu turpina augt, un patlaban tajā jau iestājušies 1060 cilvēku, tomēr šogad papildu nauda programmai nav plānota. Šogad par valsts naudu tiks veiktas 275 medicīniskās apaugļošanas, kas nozīmē, ka daudzu vecāku sapnis – tikt pie sava bērniņa, tā arī var nepiepildīties,” stāsta SIA „Pārtikas tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētāja, komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Patlaban rindā uz valsts apmaksāto neauglības ārstēšanu jau iestājušās 1060 ģimeņes. Valsts līdzekļi, lai veiktu mākslīgo apaugļošanu ģimenēm, kurām tas nepieciešams, ir nepietiekami, tādēļ daudzu vecāku sapnis par bērniņa ieņemšanu ar mākslīgās apaugļošanas palīdzību var tikt ilgstoši atlikts vai nepiepildīties vispār. Zinām daudzus vecākus, kuri izšķiras spert radikālus soļus, ņemot kredītu, lai apmaksātu nepieciešamās procedūras, tomēr ne visiem ir šādas iespējas,” skaidro reproduktīvās veselības privātklīnikas EGV Klīnika, kas ir viens no kampaņas līdzorganizatoriem, dibinātājs, ginekologs Dr. Voldemārs Lejiņš, piebilstot, ka neauglības ārstēšana ir dārgs pakalpojums, kas izmaksā vairākus tūkstošus latu.

Līdz pat augusta vidum tiks vākti nepieciešamie līdzekļi, lai  vismaz piecām Latvijas ģimenēm – pa vienai no Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Rīgas, lai dotu iespēju veikt nepieciešamās procedūras neauglības ārstēšanai.

Daļu līdzekļu jau ir ziedojis veikalu tīkls ELVI, tāpat ir plānots vākt ziedojumus, iesaistot kampaņā gan franšīzes partnerus, gan pircējus. Šim nolūkam visos ELVI veikalos ir izvietotas ziedojumu urnas, kā arī kopš 1. maija darbojas maksas telefons – 90006282

Ģimenēm, kuras vēlas pieteikties uz šo atbalstu, lūgums aizpildīt pieteikuma formu EGV Klīnikas mājaslapā. Neskaidrību vai papildus jautājumu gadījumā var zvanīt pa tālruni –25635346.

„Augusta mēnesī mēs apkoposim iesūtītos pieteikumus un vērtēsim iespēju palīdzēt ģimenēm, kuras atbilst izvirzītajiem kritērijiem. Ja pieteikumu skaits būs lielāks par savākto ziedojumu summu, laimīgos pārus izvēlēsimies pēc nejaušības principa no visiem iesūtītajiem pieteikumiem,” informē Dr. V.Lejiņš.

Par ELVI

Latvijas nacionālā mazumtirgotāja ELVI prioritāte ir vietējais cilvēks, viņa ikdienas vajadzības, dzīves kvalitāte, vieta, kurā viņš dzīvo. Mūsu uzdevums ir nodrošināt pircējus ar svaigu piedāvājumu un būt par draudzīgu, viņiem saprotamā valodā runājošu dzīves sastāvdaļu. SIA „Pārtikas tirdzniecības apvienība” ir zīmola ELVI turētāja un franšīzes devēja, kas nodrošina veikalu sekmīgu darbību, garantē mārketinga atbalstu, vienotu iepirkumu, IT nodrošinājumu, tirdzniecības atbalstu veikala iekārtošanas laikā un ikdienas darbā.

Par EGV Klīniku

EGV Klīnika dibināta 1998. gadā. Klīnikas galvenais uzdevums ir nodrošināt pacientu reproduktīvās veselības aprūpi un sniegt iespēju kļūt par vecākiem tiem, kas saskaras ar diagnozi ‘neauglība’. Klīnikā izveidota izcilu profesionāļu komanda, kas spēj rast risinājumu vissarežģītākajiem gadījumiem, kā arī reproduktīvās veselības profilakses nolūkos būt līdzās ar padomu un pieredzi ikdienā. EGV Klīnikā savu ārstu var atrast ikviens – sievietes, vīrieši, pāri, kas gaida bērniņu un arī tie pāri, kas cenšas bērniņu ieņemt.