Atpakaļ uz jaunumiem 24/5/2016 Taureņa efekts

Bērnunamu audzēkņi apmeklēja apavu ražotni

Labdarības kampaņas Taureņa efekts ietvaros bērnunamu audzēkņi no Rīgas apmeklēja WIMS apavu ražotni. Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar kurpnieka amatu ne tikai teorijā, bet arī praksē: pasākuma apmeklētāji patstāvīgi mēģināja izgatavot apavus. Pieredzes dienā uzņēmuma WIMS valdes locekle Sanita Avotiņa pastāstīja par to kā top apavu dizains, bet līdzīpašnieks un apavu meistars Viktors Veļičko pastāstīja par ražošanas procesu un tehnoloģiskām iekārtam. Pēc tam audzēkņi mēģināja pielietot iegūtas zināšanas un pārnest skici uz apavu liestes.

Uzņēmums būs priecīgs pieņemt savā kolektīvā jauniešus, kuri ir ieinteresēti šajā arodā. Latvijā, diemžēl, vairs nav iespējas apgūt šo profesiju nevienā mācību iestādē, bet tajā pat laikā, jau šodien ir jūtams kurpnieku trūkums. Pats Viktors Veļičko ir īsts savas lietas profesionālis: līdz savas uzņēmējdarbības uzsākšanas teju 20 gadus ir nostrādājis šajā jomā. “Svarīgi, lai tas kļūst par sirds darbu – atzīst Viktors Veļičko – kurpnieka konkurētspēju nosaka vēlme mācīties un attīstīties. Laks iet, apavu ražošana attīstās, mainās klientu vēlmes, kas liek mums būt radošiem un augt kopā ar mūsu pasūtītājiem. Ar nožēlu jāatzīst, ka kurpnieka profesija lēnām zūd.” Jau tagad apavu dizaineri jūt speciālistu trūkumu un interesējās par apavu izgatavošanas pakalpojumiem ārzemēs. “Jāatzīst, ka pagaidām šī iniciatīva paliek intereses līmenī, jo pasūtījumi citās valstīs prasa lielus apjomus un atbilstošas investīcijas, bet Latvijas speciālisti var piedāvāt arī nelielu partiju ražošanu,” stāsta V.Veļičko.

Sanita Avotiņa piebilst: ”Mums ir prieks, ka varējām dalīties pieredzē ar bērnunama audzēkņiem. Mēs esam pieredzējuši speciālisti, mūsu klientu lokā ir tādi zīmoli kā SAZ, INCH2, Del Gardi, BG Suits. Mums ir vajadzīgi jauni talantīgi kurpnieki, kuri varēs apkalpot gan korporatīvos klientus, gan individuālos. Cilvēki nāk pie mums ar savām radošām idejām un mēs palīdzam īstenot tos dzīvē. Tikai tā ražotne var pastāvēt un attīstīties, bet kurpnieka profesija atkal var kļūt saistoša jauniešiem. Cerēsim, ka kurpnieku amatam Latvijā ir nākotne.”